چرا واتس اپ کاملا رایگان نیست ؟

whatsapp_01-624x351

این سوال را می توان با پاسخ به سوال مهم تری جواب داد :

 چرا واتس اپ آگهی ندارد؟!

تبلیغات در عصر ما باعث شده که در شغل هایی کار کنیم که به آن علاقه ای نداریم تا بتوانیم ماشین ها و لباس هایی و کالا هایی بخریم که بدان نیازی نداریم.

– تایلر دردن، فایت کلاب

no-ads

کمی تحقیق در مورد دیگر نرم افزارها و صحبت های سازندگان واتس اپ مطلب را بیشتر روشن می کند….

سازندگان اصلی واتس اپ بیش از 20 سال در Yahoo کار کرده اند. جایی که اطلاعات را جمع آوری می کند، طبقه بندی می کند و در آخر از طریق آگهی در آمد زایی می کند. آن ها شاهد سبقت گرفتن گوگل از یاهو بودند زیرا می توانست اطلاعات کاربران را بهتر جمع آوری کند و در نتیجه بهتر می توانست آگهی بفروشد و درآمد زایی کند.

امروزه شرکت هایی اینترنتی همه چیز را راجع به شما، دوستانتان و علایقتان می دانند و از آن اطلاعات برای نمایش و فروش آگهی هایشان به شما استفاده می کند.

وقتی که حدودا سه سال پیش تصمیم به ساختن واتس اپ گرفته شد، یکی از اهداف مهم جلوگیری از ایجاد یک سیستم دیگر متکی بر بمباران کاربر با انواع آگهی ها بود. هدف وقت گذاشتن برای ایجاد خدماتی بود که کاربر بتواند از آن استفاده کند و هزینه ی خودش را به مراتب کاهش دهد. ما می دانستیم که اگر موفق به ایجاد چنین سیستمی شویم می توانند مبلغ اندکی را مستقیما از کاربر دریافت کنیم تا دیگر نیازی به گنجاندن آگهی ها و یا استفاده از راه های دیگر برای درآمد زایی نباشد.

هیچ کسی از دیدن تبلیغات بیشتر در زندگی اش خوشحال نمی شود، هیچ کس شب به امید دیدن آگهی های بیشتر به خواب نمی رود. ما قصد داشتیم تا واتس اپ ابزاری باشد که مردم را به هم نزدیک تر کند، ابزاری که باعث می شود مردم مشتاقانه برای چت کردن با هم لحظه شماری کنند.

تبلیغات و آگهی ها فقط یک سری پیام های مزاحم نیستند. تبلیغات توهین به شعور مصرف کننده و وسیله ای برای بر هم زدن سیر طبیعی افکار مردم است.در هر شرکت که از طریق تبلیغات درآمد کسب می کند، حجم وسیعی از مهندسان آن شرکت هر روز وقت خود را صرف بدست آوردن داده ها و اطلاعات از کاربران و ذخیره آن در سرورهای خود می کنند. مرتبا در حال تغییر کد های خود برای بهتر جمع آوری کردن داده های شخصی و ارتفا سرور های خود هستند تا بتوانند حجم عظیم داده ها را طبقه بندی شده ذخیره نمایند. در آخر نتیجه همه این یک آگهی متفاوت بر روی موبایل شما است.

فراموش نکنید، وقتی که تبلیغات در کار است شما مصرف کننده تبدیل به یک کالای تجاری می شوید.

در واتس اپ مهندسین تمام وقت خود را صرف برطرف کردن مشکل نرم افزار، ارتقا قابلیت ها و اقزودن امکانات جدید می کنند تا تمام مردم دنیا بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند. این هدف ماست و ما سعی در اجرای آن در این نرم افزار کرده ایم. داده های شخصی شما اصلا در چهارچوب ساختار ما وارد نمی شود و ما هیچ گونه علاقه ای به ضبط و نگهداری آن ها نداریم.

هنگامی که از ما پرسیده می شود که چرا برای واتس اپ هزینه ای دریافت می کنید، ما می گویم "آیا به گزینه های جایگزین نگاهی انداخته اید؟". بی علت نیست که با وجود گزینه های ارتباطی گوناگون، واتس اپ چندین سال است که به عنوان برترین نرم افزار ارتباطی شناخته شده است و دارای بیشترین تعداد کاربر در سر تا سر جهان می باشد.  این سایت را از دست ندهید

آموزش تایپ ده انگشتی|حرفه ای

وی تایپ

وی تایپ

عضویت در خبرنامه

اطلاع از آخرین تخفیف ها ، اخبار و آموزش ها

mail2-64

mail2-64