محاسبه قیمت شارژ اکانت واتس اپ در ایران

default-logo-3

سوال برخی از هموطنان محترم این است که مبلغ تمدید اکانت واتس اپ در ایران چگونه محاسبه می شود ؟ و رابطه آن با پرداخت ارز خارجی به چه صورت است ؟ 

اگر به کلی راجع به تمدید ( شارژ ) اکانت WhatsApp چیزی نمی دانید قبل از خواندن این مطلب ، این مقاله را بخوانید.

برای پاسخ به این سوال باید گفت که قائدتا به دلیل تحریم های بانکی برای کشور ایران و هم چنین تحریم های شخصی ایرانیان که شامل نحریم های کارت های اعتباری خارجی و هم چنین پرداخت های بین المللی است ، و باتوجه به نوسانات بازار ارز در کشور ، مبلغ ناچیز شارژ اکانت واتس اپ در ایران ثابت نخواهد بود و در نوسان است .  هم چنین مقدار آن از قیمت اصلی آن که به صورت ارزی باید پرداخت شود بیشتر است .

ذکر عوامل زیر برای شما کاربران گرامی برای چرایی این موضوع ضروری است : 

1- هزینه کارمزد واریز به حساب

علاوه بر هزینه هر دلار ، هزینه کارمزدی که برای واریز به کارت و حساب خارج از کشور از واتس اپ ایران اخذ می شود باید در نظر گرفته شود. این کارمزد هزینه را برای کاربران نیز افزایش می دهد .

این مورد برای دیگر کاربران جهانی وجود ندارد . 

 

2- هزینه انجام تراکنش پرداخت

برای برخی از تراکنش ها بسته به نوع پرداخت ، حدود 0.8 دلار کارمزد POS از کارت یا حساب واتس اپ ایران کم خواهد شد . که قسمتی از این مبلغ به هزینه کل کاربران افزوده می شود .

این مورد برای بسیاری از کاربران جهانی نیز وجود دارد . 

 

3- میزبانی وب

تیم فنی واتس اپ ایران تاکنون چند بار مجبور به تعویض و تغییر هاستینگ ( میزبانی وب ) شده است و هم اکنون نیز از بهترین هاست ها برای اینکه کاربران محترم خدمات بهتری را دریافت کنند استفاده می کند.

 این مورد برای دیگر کاربران جهانی وجود ندارد . زیرا آنها به راحتی از درگاه های خارجی امکان پرداخت بدون واسطه خواهند داشت . 

 

4- ریسک بالا و مسدودی حساب

تاکنون چند عدد از حساب های معتبر و خوب واتس اپ ایران به علت پرداخت های پی در پی و موضوع نقض تحریم ها مسدود شده است و واتس اپ ایران هزینه آن را به صورت کامل متقبل شده است تا قیمت ها افزوده نشود . 

این مورد برای دیگر کاربران جهانی وجود ندارد.

 

5- طراحی و نگهداری سیستم ها

قسمتی از هزینه های طراحی و نگهداری سیستم های مالی ، نظارتی و پاسخگویی نیز به مبلغ شارژ اکانت کاربران افزوده می شود . این هزینه ها شامل طراحی و نگهداری وب سایت واتس اپ ایران و سیستم های مالی مرتبط با آن است .

این مورد برای دیگر کاربران جهانی وجود ندارد . البته لازم به ذکر است که مبلغ دریافتی از کاربران برای این مورد بسیار کم خواهد بود . 

 

6- حقوق کارمندان و سود

دستمزد و حقوق کارمندان مالی ، نظارتی و عوامل اجرایی و فنی واتس اپ ایران نیز محفوظ است.

این مورد برای دیگر کاربران جهانی وجود ندارد . مبلغ دریافتی از کاربران برای این مورد به اندازه 10% از مبلغ هر مورد شارژ اکانت محاسبه می شود . 

 

در پایان لازم به ذکر است که انجام این کار در سطح کلان دارای مشکلات بسیاری است که سعی شد برخی از آنها برای شما کاربر گرامی مطرح شود . اگر دوست و آشنایی دارید که می توانید توسط او پرداخت خود را انجام دهید ،بهتر است توسط او این کار را انجام دهید . زیرا برای شما کمی به صرفه تر خواهد بود .

 

واتس اپ ایران بر اساس درخواست های برخی از هموطنان و کاربران ایرانی ، افغانی و پاکستانی واتس اپ ، این سرویس را ایجاد کرده است . این خدمات فقط به منظور کمک به کاربران محترمی است که دوستدار این نرم افزار هستند .

 

 

باتشکر – واتس اپ ایران