مشکل در ارسال و دریافت فایل های چند رسانه ای

خلاصه

اگر با دانلود و یا فرستادن عکس، ویدیو و یا صدا در واتس اپ مشکل دارید چند دلیل می تواند باعث این مشکل شده باشد. برطرف کردن این مشکل می تواند پیچیده باشد به همین جهت اگر به توضیح بیشتری نیاز دارید می توانید قسمت توضیحات را مطالعه کنید.

 1. از متصل کردن گوشی تان به اینترنت مطمئن شوید
 2. مطمئن شوید که زمان و تاریخ گوشی شما درست است
 3. کارت حافظه گوشی شما می تواند باعث ایجاد این مشکل شده باشد:

  1. مطمئن شوید که فضای خالی بر روی کارت حافظه شما موجود است
  2. از محتوای پوشه WhatsApp که بر روی کارت حافظه قرار دارد پشتیبان تهیه کنید و سپس آن را پاک کنید. آنگاه پوشه جدیدی به نام WhatsApp ایجاد کنید و محتوا را دوباره درون آن کپی کنید.
  3. چک کنید که اصلا امکان کپی کردن فایل بر روی کارت حافظه وجود دارد یا نه
 4. اگر شما نمی توانستید فایلی را بر روی کارت حافظه خود کپی کنید اما فضای خالی بر روی کارت حافظه موجود است، آنگاه باید کارت حافظه را فرمت کنید:

  1. کل محتوای کارت حافظه خود را بر روی کامپیوتر کپی کنید
  2. اگر مطمئن هستید که می خواهید کل اطلاعات کارت حافظه خود را پاک کنید، آن را فرمت کنید
  3. آیا هنوز دچار مشکل هستید؟ توضیحات مفصل زیر را مطالعه کنید

توضیحات

قبل از اینکه شروع کنیم ما از شما درخواست می کنیم که چندین بار چک کنید که گوشی شما به اینترنت متصل است. برای مثال سعی کنید یک صفحه اینترنت را با گوشی خود باز کنید تا مطمئن شوید. اگر شما مطمئن هستید که گوشی شما به اینترنت متصل است (سعی کنید با اینترنت های مختلف نیز چک کنید) آن گاه مراحل زیر را دنبال کنید.

همچنین مطمئن شوید که تاریخ و زمان گوشی شما به درستی تنظیم شده است. اگر تاریخ گوشی شما اشتباه باشد واتس اپ شما نمی تواند به سرور ها متصل شود و فایل های چند رسانه ای را دریافت کند. برای اینکه ساعت و تاریخ گوشی خود را تنظیم کنید به اینجا مراجعه کنید.

در برخی موارد ممکن است که واتس اپ برای ذخیره فایل ها بر روی کارت حافظه شما دچار مشکل شود، در این شرایط مراحل زیر را  دنبال کنید:

 1. مطمئن شوید که فضای کافی بر روی کارت حافظه شما وجود دارد. اگر کارت حافظه شما پر باشد، واتس اپ نمی تواند چیزی را بر روی آن ذخیره کند پس لازم است مقداری از فایل ها را ابتدا پاک کنید تا فضای خالی را ایجاد کنید.
 2. چک کنید که کارت حافظه شما در حالت Read only قرار نگرفته باشد. سعی کنید فایلی را که مربوط به واتس اپ نیست بر روی آن ذخیره کنید. اگر فایل بدر ستی ذخیره شد آن گاه کارت حافظه شما در حالت فقط خواندنی قرار نگرفته است و شما باید بتوانید فایل های واتس اپ را بر روی آن ذخیره کنید. اگر امکان ذخیره چیزی بر روی کارت شما وجود ندارد آن گاه در حالت فقط خواندنی قرار دارد. برای تغییر این حالت به دفترچه راهنمای گوشی خود مراجعه کنید.
 3. اگر بر روی کارت حافظه شما فضای خالی وجود دارد و نیز می توانید فایل ها را بر روی آن ذخیره کنید اما هنوز نمی توانید فایل های دریافتی از واتس اپ را دانلود کنید آن گاه ممکن است که لازم باشد اطلاعات واتس اپ را از کارت حافظه خود پاک کنید:

توجه داشته باشید این کار تمام پیام های پشتیبانی و فایل های دریافتی واتس اپ شما را پاک خواهد کرد.

 1. بهتر است قبل از این کار اطلاعات واتس اپ خود را در جایی دیگر کپی کنید. برای اینکار پوشه WhatsApp که بر روی کارت حافظه قرار دارد را بر روی کامپیوتر خود کپی کنید.
 2. کارت حافظه خود را باز کرده و پوشه WhatsApp را پاک کنید. حال تمام عکس ها، صدا ها و فیلم های واتس اپ شما پاک خواهند شد. واتس اپ هنوز بر روی گوشی شما کار خواهد کرد و پیام های شما هنوز بر روی گوشی موجود هستند اما فایل های چند رسانه ای که از واتس اپ دریافت کرده اید همگی پاک شده اند.
 3. گوشی خود را یک بار خاموش و روشن کنید.
 4. حال واتس اپ باید بتواند بدون مشکل فایل های دریافتی شما را ذخیره کند.

4. هنوز دچار مشکل هستید؟ مرحله دوم را به خاطر دارید که چک کردید تا ببینید که آیا کارت حافظه شما در حالت فقط خواندنی قرار گرفته است؟ در این صورت ممکن است که کارت حافظه شما مخدوش شده باشد و لازم باشد که آن را فرمت کنید. این به معنی پاک کردن تمام اطلاعات موجود در آن است.

توجه داشته باشید این عمل کل اطلاعات موجود در کارت حافظه شما را پاک خواهد کرد.

 1. هنگامی که کارت حافظه خود را فرمت کنید دیگر امکان بازگشت داده ها وجود نخواهد داشت.
 2. اگر امکان آن وجود دارد از داده های موجود در کارت حافظه خود پشتیبان تهیه کنید. یک راه برای این کار آن است که کل اطلاعات درون کارت حافظه خود را بر روی کامپیوتر کپی کنید.
 3. در گوشی اندروید خود به بروید به Settings > Storage
 4. اگر وجود دارد، بر روی گزینه روبرو کلیک کنید Unmount storage card
 5. گزینه روبرو را انتخاب کنید Format SD card و یا Erase SD card
 6. گوشی خود را یک بار خاموش و روشن کنید

اگر تمام مراحل بالا را انجام دادید و مشکل حل نشد احتمال دارد که مشکل از کارت حافظه شما باشد و شاید بهتر است کارت حافظه جدیدی را خریداری کنید.

 این سایت را از دست ندهید

آموزش تایپ ده انگشتی|حرفه ای

وی تایپ

وی تایپ

عضویت در خبرنامه

اطلاع از آخرین تخفیف ها ، اخبار و آموزش ها

mail2-64

mail2-64