اشتباها تاریخچه پیام های واتس اپ تان را پاک کردید؟ راه بازگشتی وجود دارد

whatsapp logo

گوشی های صفحه لمسی فوق العاده اند، ولی بعضی وقت ها مشلاتی را نیز ایجاد می کنند. برای مثال ممکن است اشتباها انگشت شما به گزینه ی صفحه برخورد کند و تاریخچه پیام های واتس اپ که برای شما بسیار مهم بود از بین برود.

delete chat

حالا پیام هایتان پاک شده است و اثری هم از آن ها نیست. چگونه می توان آن ها را باز گرداند؟

بازیابی پیام های اخیر

برای بازگرداندن پیام هایی که در یک هفته گذشته داشته اید کار بسیار ساده است: فقط لازم است که واتس اپ را پاک کنید و دوباره نصب کنید. واتس اپ به صورت اتوماتیک از داده های شما روزانه، ساعت 4 صبح به وقت گوشی یک پشتیبان ایجاد می کند و در کارت حافظه گوشی شما دخیره می کند. وقتی که برنامه را دوباره نصب می کنید از شما درخواست می کند که آیا مایل به بازگرداندن  تاریخچه پیام های گذشته خود هستید. کافی است که گزینه Restore را بزنید و هر پیامی که در کمتر از 7 روز گذشته رد و بدل کردید بازگردانده می شود.

reinstall

 

بازیابی پیام های قدیمی تر

برای بازیابی پیام ها در واتس اپ که تاریخ آن ها ماقبل 7 روز گذشته است، کار مقداری مشکل تر است. دو روش برای این کار وجود دارد، یکی روش دستی و دیگری استفاده از وب سایتی که برای این کار طراحی شده.

روش اول: به صورت دستی

به آدرس زیر در کارت حافظه گوشیتان بروید

 /sdcard/WhatsApp/Databases

در این پوشه شما چندی فایل را خواهید دید که آن ها تاریخچه پیام های شما هستند. همانطور که می بینید نام آن ها به صورت msgstore-YYYY-MM-DD.1.db.crypt است که “YYYY-MM-DD” نمایانگر تاریخ فایل است.

recover messages whatsapp

ابتدا فایلی که “msgstore.db.crypt” نام گذاری شده را در همان پوشه پیدا کنید و نام آن را به چیز دیگری تغییر دهید (برای مثال واژه old را به نام آن اضافه کنید). حالا در بین فایل های دیگر پوشه که بر حسب تاریخ مرتب شده اند بگردید و فایلی را که مورد نظر شما است را به “msgstore.db.crypt” تغییر نام دهید (به تاریخ فایل ها دقت کنید و فایلی را انتخاب کنید که تاریخ آن قبل از پاک کردن اشتباهی پیام های شما است. تاریخ ها میلادی هستند)

حال واتس اپ خود را از گوشی پاک کنید و آن را دوباره نصب کنید. هنگامی که از شما برای بازگرداندن پیام های گذشته سوال می شود گزینه ی Restore را انتخاب کنید. حال پیام های گذشته ی شما بازگردانده شده اند!

دقت کنید که بازگرداندن پیام های گذشته باعث جایگزینی آن ها با پیام های جدید شما خواهد شد و راهی برای ادغام کردن پیام های جدید و قدیمی وجود ندارد. ولی هر زمان که بخواهید می توانید به همین شیوه پیام های جدیدتان را با عوض کردن فایل “msgstore.db.crypt” با نسخه ای که به نام آن old اضافه کردید و تکرار این مراحل بازگردانید.

 

روش دوم: استفاده از وب سایت

این راه قدیمی شده است. زیرا فرمت بکاپ های واتس اپ اکنون crypt7 است و با این روش دیگر قابل بازیابی نیست.

روش دوم بسیار سریعتر است و با استفاده از خدمتی رایگان به نام Recover Messages صورت می گیرد. این سایت محتوای فایل های پشتیبانی را می خواند و پیام های را از آن استخراج می کند. فقط لازم است به وبسایت رفته و فایل پشتیبانی که قصد بازگرداندن آن را دارید انتخاب کنید، شرایط وب سایت را قبول کنید و بر روی دکمه Scan کلیک کنید.

recover website

بسته به اندازه فایل شما این فرآیند چیزی بین چند ثانیه تا چندین دقیقه به طول خواهد انجامید. هنگامی که اسکن به پایان رسید پیام های خود را از برگ “Registers Recovered” بخوانید. این روش بسیار ساده است ولی امکان بازگرداندن پیام ها به نرم افزار واتس اپتان را نمی دهد و فقط توانایی مطالعه پیام ها را دارید.

Recover website 2

 

بازگردانی تصاویر، ویدیو و صدا ها

ممکن است برای شما جالب باشد ولی هنگامی که تصاویر و ویدیو ها را از تاریخچه پیام هایتان پاک می کنید آن ها از گوشی شما پاک نمی شوند. به همین خاطر بازیابی تصاویر و ویدیو هایی که از تاریخچه پیام هایتان حذف کرده اید نسبتا ساده است. در داخل پوشه واتس اپ در گوشی خود رفته و بسته به فایلی که دنبال آن می گردید به پوشه های Audio، Images و Video رفته و فایل مورد نظرتان را پیدا کنید. در تصویر زیر پوشه هایی که واتس اپ ایجاد می کند را می توانید ببینید.

Whatsapp Folders

 این سایت را از دست ندهید

آموزش تایپ ده انگشتی|حرفه ای

وی تایپ

وی تایپ

عضویت در خبرنامه

اطلاع از آخرین تخفیف ها ، اخبار و آموزش ها

mail2-64

mail2-64